Przejdź do treści

Jak dbać o etui do telefonu

Każdy właściciel smartfona powinien pomyśleć o jak najszybszym dokupieniu do niego profesjonalnego etui. Dzięki temu telefon będzie optymalnie zabezpieczony, m.in. przed różnorakimi uszkodzeniami mechanicznymi i zarysowaniami. Na tym jednak nie możesz poprzestać, ponieważ o zakupione etui trzeba umiejętnie zadbać. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę. Warto jednak zmienić swoje podejście i zatroszczyć się o posiadany model etui, aby wydłużyć jego żywotność. 

Jak wyczyścić etui na telefon? Kilka sprawdzonych pomysłów

Kluczową kwestią, na którą powinieneś zwrócić uwagę, jest regularne czyszczenie case’a. Jeśli nie za bardzo wiesz, jak wyczyścić etui na telefon, skorzystaj z kilku sprawdzonych pomysłów:
• ściągnięcie etui z telefonu komórkowego,
• zamoczenie produktu w ciepłej wodzie i umycie go przy pomocy miękkiej ściereczki czy też gąbki,
• możliwość użycia wody z mydłem,
• dokładne usunięcie wszelkich drobinek pyłu i piasku.

Nie wszyscy muszą wiedzieć jak wyczyścić silikonowe etui, jednak skorzystanie z powyższych porad powinno rozwiązać ten problem. Ważne jest to, aby myć etui w ciepłej, lecz nie gorącej wodzie i usunąć z niego wszelkie zanieczyszczenia. Pozostałości mogą uszkodzić zakupiony produkt i pozostawić na nim liczne zarysowania. Dowiedz się, jak wyczyścić gumowe etui i przystąp do konserwacji, zanim będzie na to za późno. Koszt zakupu nowego etui nie jest może zbyt duży, jednak warto dbać o swoje przedmioty, zwłaszcza gdy mają one za zadanie zabezpieczać nowoczesny telefon komórkowy. Tak przeprowadzone czynności pielęgnacyjne powinny zakończyć się dla Ciebie sukcesem, a etui nie straci na swojej wytrzymałości i właściwościach zabezpieczających, a do tego wydłuży swoją żywotność.

Regularne czyszczenie i unikanie silnych detergentów to podstawa sukcesu

Jeśli nadal zastanawiasz się jak wyczyścić etui na telefon, musisz wiedzieć, że regularne czyszczenie oraz unikanie silnych detergentów będzie dla Ciebie podstawą. Chodzi tutaj o inwazyjne środki chemiczne, które mogłyby uszkodzić strukturę użytkowanego produktu, a do tego raczej nie chciałbyś doprowadzić. Brud, którego nie będzie się zbyt długo usuwało, może w końcu wniknąć w strukturę przedmiotu i doprowadzić do licznych awarii oraz uszkodzeń. Jak widać, regularna konserwacja etui jest jak najbardziej wskazana.

W sytuacji, gdy nigdy wcześniej nie zabierałeś się za takie prace i nie wiesz jak wyczyścić gumowe etui, o pomoc możesz poprosić bardziej doświadczone osoby ze swojego otoczenia lub też sprzedawców ze sklepów z akcesoriami do telefonów komórkowych. W ten sposób w krótkim czasie dowiesz się, jak wyczyścić silikonowe etui i momentalnie przystąpisz do akcji. Przy czyszczeniu tego typu produktów należy również uważać na to, aby nie używać zbyt dużej ilości wody, aby przypadkiem ich nie przemoczyć. Po zakończonych czynnościach pielęgnacyjnych warto odłożyć etui na bok, przynajmniej na kilkadziesiąt minut. Dzięki temu będzie mogło przeschnąć, zanim znowu założysz je na swój telefon komórkowy.