Przejdź do treści

Szkło hartowane do Samsung A40 - radzimy które wybrać?

Samsung A40 jest pozycjonowany w wielu rankingach, jako jeden z najlepszych smartphonów 2021 roku. Cieszy się dużą popularnością wśród klientów, więc warto zwrócić przy okazji uwagę na zabezpieczenia ekranu, którymi możemy ochronić ten telefon.

Szkła hartowane są uznawane za najlepszą osłonę ekranu przed zarysowaniami i innymi uszkodzeniami. Nie psują estetyki telefonu ani jakości dotyku czy wyświetlacza, są niemalże niewidoczne. Bardzo łatwo jest je założyć na telefon, oczywiście wymagana jest pewna precyzja, aby szkło dopasowane było do krawędzi ekranu. Najczęściej w zestawach dołączone są specjalne ściereczki, które usuwają kurz z telefonu, zapobiegając przy tym powstawaniu pęcherzyków powietrza oraz zapewniają trwałe naklejenie szkła.

Jakie szkło hartowane wybrać do telefonu Samsung A40?

Jednym z najpopularniejszych wyborów są szkła o twardości 9H w skali Mohsa. Są to niesamowicie twarde szkła, które ochronią nasz telefon nawet przed upadkiem z pewnej wysokości, ich zadaniem jest uniemożliwienie pęknięcia ekranu. W przypadku użycia tego rodzaju szkła, w łatwy sposób można usunąć wszelkie zabrudzenia z ekranu oraz odciski palców, dzięki specjalnej powłoce. Wysokiej jakości szkło nie będzie zbyt grube, nie zmieni wyglądu naszego telefonu. Szkła wyposażone są w specjalne otwory na głośnik, kamerę czy mikrofon, żeby móc korzystać z tych urządzeń z zachowaniem najwyższej jakości.

Szkło – Samsung A40, co jeszcze mamy do wyboru?

Ten telefon charakteryzuje się zaokrąglonymi bokami, zatem warto ochronić również obramowanie, a nie tylko sam ekran. W tym celu warto jest się zaopatrzyć w szkło 2,5D, które znakomicie dopasowuje się do telefonów o opływowym kształcie. Powłoka takiego szkła będzie chroniła cały przód telefonu, bowiem łatwo, szczególnie w przypadku upadków, uszkodzić bok ekranu.

Szkło hartowane Samsung A40 – elastyczna wersja.

Istnieje również możliwość połączenia szkła z folią ochronną. Dzięki temu uzyskujemy zarówno elastyczność folii, jak i twardość szkła. Dodatkowo taka opcja jest przy okazji cieńsza od tradycyjnych szkieł hartowanych do Samsunga A40.

Co, jeśli nie przepadamy za szkłami hartowanymi?

Można oczywiście pójść w klasykę i wybrać tradycyjną folię ochronną. Taką folię ciężko zauważyć, czy wyczuć, jest niesamowicie cienka. Zabezpieczy telefon przed rysami, czy zabrudzeniami, ale niestety może mieć problem z większymi uszkodzeniami.

Szkło hartowane do telefonu Samsung A40 będzie zdecydowanie lepszym wyborem, jeśli chcemy zapewnić mu odpowiednią ochronę. Rodzaj szkła zależy wyłącznie od naszych preferencji. Wszystkie warte uwagi szkła do Samsung A40 znajdziemy na stronie https://www.etuo.pl/folie-szkla-samsung-galaxy-a40. Zadbaj o swój telefon, szkło to tańsze rozwiązanie, niż wymiana wyświetlacza!

Etui silikonowe na telefon